Powerball
 

Jak vyměnit baterii v počítači Powerballu

Bude to chvíli trvat, než se vám původní baterie vybije, protože systém automatického vypínání zaručuje, že baterie vydrží 3 - 4 roky (samozřejmě se může výjimečně stát, že některá vadná odejde dříve).

Výměna baterií je velmi jednoduchá. Baterii vyměníte takto:

 1. Vyjměte počítač z těla Powerballu (použijte nehet, šroubovák či hranu nože na okraji těla počítače)
 2. Všimněte se 6 malých šroubků - vyšroubujte je za pomoci malého křížového šroubováku
 3. Tím odstraníte zadní stěnu z těla počítače
 4. Uvidíte dvě malé baterie (GP377 v případě šedého počítače, GP392 u bílého počítače)
 5. Tyto baterie jednoduše zakoupíte ve většině hodinářství či v kancelářských potřebách
 6. Vyměňte je a znovu přišroubujte zadní desku, a vložte počítač zpět do těla Powerballu a můžete znovu točit!

Image


Tato celá operace by neměla zabrat více než 2-3 minuty a vyjmutí ani vložení počítače zpět by neměl být žádný problém.

 

Můj powerball je hlučný - neměl bych ho naolejovat?

Ne! Naolejujte ho a nebude už nikdy stejný...
Jde o to, že princip fungování vašeho Powerballu je založen na odporu, který se vytváří mezi vnitřním rotorem a vnitřní stěnou vnějšího pláště, ve kterém je rotor uložen. Pokud se tento odpor zminimalizuje použitím byť sebemenšího množství oleje, bude se rotor uvnitř obalu protáčet. Takovu frustraci jste dosud nezažili.
Pokud se něco takového objeví, nezbude vám nic jiného než powerball rozebrat na základní součástky, vzít si čistý alkohol a začít čistit!

Tedy znovu - žádný olej - nikdy!

 

Můj powerball vydává cizorodý klepající hluk - co se děje?

Powerball je jemně seřízený produkt, který byl navržen pro hladký a tichý běh po celou dobu svého provozu a takový klepavý hluk každopádně značí, že s ním něco není v pořádku.

Je jen jeden pravděpodobný důvod a nyní si ho osvětlíme:
Kdykoli jednotka powerballu upadne na tvrdý povrch, může se objevit klepavý zvuk podobný tomuto. Osa rotoru, vyrobená z oceli je osazena na měkkém plastovém závěsu, který je sám o sobě uložen v 2-3 mm žlábku mezi dvěma polovinami vnějšího obalu a umožňujemu pohybovat se volně uvnitř tohoto prostoru (je tam také určitá minimální vůle, pokud je rotor nečinný, která však zmizí, jakmile se rotor pohybuje).
Co se může stát během pádu nebo tvrdého nárazu, v závislosti na směru nárazu, je to, že tato ocelová osička se může vychýlit z ráfku na kteroukoli polovinu vnějšího obalu a způsobit malý zoubek v povrchu. Ten pak představuje pro osičku v pohybu jakousi překážku při každé otáčce, a ta může během použití Powerballu způsobovat tento "klepavý" zvuk, který slyšíte při používání.

Teď, pokud by se vašemu Powerballu toto přihodilo, jsou možná dvě řešení:

 1. Kterýkoli Powerball vydávající klepavý hluk poté, co vám upadl výše popsaným způsobem, bude stoprocentě vyléčen, pokud ho roztočíte a udržíte velmi pevně v dlani ve dvou až třech cyklech za sebou na dobu 30 vteřin při konstantní rychlosti 10.000 rpm - nebo jednorázově na dobu 60 vteřin při rychlosti 8.000 rpm. Při tomto postupu se zoubky způsobené tvrdou (ale hladkou) osičkou vyhladí a ostré hrany se obrousí, a již za chvilku bude váš Powerball téměř stejně tichý a hladce rotující jako předtím!
  Pokud říkám téměř, míním tím, že stále můžete slyšet velmi slabý hluk z Powerballu pokaždé, kdy osička potká tuto drobnou překážku v jinak perfektně hladkém povrchu, avšak můžete si být jisti, že i tento nepatrný zvuk časem vymizí. Klíčem je, a to zdůrazňuji ještě jednou, držet Powerball opravdu velmi pevně v dlani během rotace - jen tak váš Powerball vydrží běhat hladce po léta.
 2. Pokud i přesto po nějaké době, např. po týdnu používání při takto vysokých otáčkách, není váš Powerball stále ještě tak tichý jako dříve, je čas vyměnit poškozenou část obalu. V tom případě nás kontaktujte.
 

Od kolika let je vhodné Powerball používat?

Powerball by neměl být používán dětmi do 14 let, a to zejména ne jako nástroj posilování. Je to doporučení, které je ale závislé na specifických podmínkách. Jde zejména o subjektivní pocit z používání. V praxi jsme se setkali s tím, že zejména mladí chlapci v zápalu soutěžení a snaze o překonání výkonů kamarádů nadměrně zatěžují zápěstí, což může mít v případě neukončeného vývoje a růstu paží negativní dopad.

 

Ostatní ruční gyroskopy jsou levnější než můj Powerball - proč?

Krátce a jednoduše - na trhu jsou v současné době dva druhy ručních gyroskopů:

 1. První můžete zakoupit v obchodech v ceně pod 400 Kč - většinou jsou vyrobeny v Číně a jsou to produkty vyráběné masově v řádech stovek tisíců. Pro jejich výrobu jsou používáný železné osy a levné plasty.
  Tyto gyroskopy jsou přibližně stejné váhy a velikosti jako Powerball. Každopádně tímto jakákoli podobnost končí.
  Nejdůležitější součástí ručního gyroskopu je rotor, který je také vyráběn ve velkých množstvích, a z tohoto důvodu není potřebně vybalancovaný předtím, než je vložen do vnějšího obalu. Ten je hned poté slepen dohromady. Jednoduše řečeno to znamená, že jakmile takovýto gyroskop rozpohybujete, tento nevybalancovaný rotor uvnitř začne vibrovat a přenášet tyto vibrace v nárazových vlnách do vaší dlaně a do celé paže tím rychleji, čím rychleji budete takový gyroskop roztáčet.
  Pokud pomineme nejvyšší dosažitelnou rychlost, kterou může takovýto rotor dosáhnout (tyto gyroskopy dosahují všeobecně maximální rychlosti okolo 6000 - 8000 rpm), znamená to, že vaše paže je vystavena velmi nepříjemným nárazům, a to tím nepříjemnějším, čím vyšší rychlosti se vám s takovýmto nevybalancovaným rotorem podaří dosáhnout (čím vyšší rychlost, tím zřetelněji se tato disbalance projevuje).
  Fajn, pokud jste si ho koupili jako hračku. Rozhodně ale není dobré, pokud hledáte skutečně fungující řešení pro sport a fitness, či pro rehabilitaci poškozeného zápěstí či ramene apod.
 2. Powerball - druhý typ gyroskopu vyskytující se na trhu, a o mnoho generací napřed před jinými verzemi, Powerball je velmi precizní produkt, který byl ručně sestaven z materiálů té nejvyšší kvality, používá vnitřní rotor s nerezovou ocelovou osou, velmi přesně vyváženou a osazenou za použití pokročilé počítačem řízené techniky a umožňující dosažení rychlosti více než 15.000 ot./min. bez jakýchkoli vibrací.
  Prvnotní zaměření Powerballu je sport/fitness a rehabilitační nástroj, a dosahuje v tomto směru nejlepších vlastností. Každý Powerball je individuálně testován, aby byla zajištěná 100%ní přesnost každé jednotlivé součástky - toto je časově náročný proces, odrážející se na ceně každého kousku, ve srovnání s masově vyráběnými kousky, popsanými výše, ale který také garantuje nejvyšší kvalitu finálního produktu.
  Vnější obaly pak nejsou vzájemně napevno slepené, což umožňuje u každého Powerballu jednoduché rozložení na jednotlivé součástky.
  Konečně, verze Powerballu "Pro" je dodávána s vestavěným digitálním počítačem, který umožňuje sledování dosažené rychlosti a také průběhu každého cvičení - užitečný doplněk, který se přičítá ke všem benefitům Powerballu a dělá z něj top produkt svého druhu na trhu.

A toto jsou ty hlavní rozdíly mezi oběma typy - zkrátka záleží jen na tom, o co vám při koupi ručního gyroskopu jde!

 

Rekord nebo chyba otáčkoměru?

Množí se nám případy, kdy někteří z vás dosáhly high-score okolo 15.000 otáček za minutu (rpm) a více.
Dotazem u našeho dodavatele jsme zjistili, že je to věc, která se občas stává a nejedná se o nový světový rekord.

Takového „světového“ rekordu se může dosáhnout několika způsoby:

a) Chybný počítač – občas se může stát, že se někomu, kdo dříve dosahoval skóre mezi 9 a 12 tisíci rpm, objeví najednou fantastické dosažené skóre 15 – 16 tisíc rpm, v takovém případě se jistě nejedná o nový rekord, ale bohužel pouze o dočasnou chybu na počítači. V dalších případech se dokonce může stát, že se dosažené skóre zdvojnásobí a počítač ukáže neuvěřitelných 17 – 19 tisíc otáček za minutu! K dosažení takového výsledku by byla potřebná téměř nadlidská síla, a opět – došlo k nevysvětlitelné chybě počítače, která způsobila takový výsledek. V současné době náš dodavatel usilovně pracuje na tom, aby zjistil, co takovou dočasnou chybu počítače způsobuje a jak ji odstranit. Každopádně jedná se poměrně o raritu – dochází k tomu tak v jednom z tisíci případů.

b) Photoshop… K tomu snad ani není potřeba se vyjadřovat…

c) Existuje ještě další způsob, jakým dosáhnout tak vysokých otáček, ale ten vám nemůžeme prozradit…
Takže, pokud někde jinde na webu najdete zmínky o vyšších dosažených počtech otáček, jsou pravděpodobně dosaženy jedním z výše popsaných způsobů, a přestože není vyloučeno, že jsou skutečné, nemůžeme je ověřit a považovat za světový rekord.

 

Tip na rozebrání vašeho Powerballu

Pokud se vám zdá složité rozebrat z důvodů pravidelné údržby váš Powerball, pak si přečtěte níže uvedený postup – jde opravdu o lehký úkol, který lze zvládnout během 40 vteřin od začátku až do konce (fakt, máme to změřené), jestliže se budete držet následujících instrukcí:

Nezapomeňte vždy předtím, než začnete, vyndat PC jednotku

Nejrychlejší způsob jak začít je jemně stáhnout protiskluzový pásek přesně v místech, kde nemá žádný potisk. Uvidíte dva malé šroubky,ty vyšroubujte a odložte stranou (potřebujete malý křížový šroubovák).

Nyní vezměte Powerball a upevněte do svěráku (doporučujeme mezi čelisti a Powerball dát ještě nějaký měkčí materiál – dřevo apod., aby nedošlo zbytečně k poškrábání povrchu).

Vložte Powerball do svěráku tak, aby místo, kde je předěl mezi horní a spodní částí obalu, bylo přesně uprostřed čelistí, a současně se čelistí dotýkal v místech, odkud jste odstranili šroubky. Jemně stahujte svěrák, aby byl Powerball pevně uchycen. V tuhle chvíli, záleží na tom, jaký druh svěráku máte, stačí už jen půl až jedna otočka, až uslyšíte lehké puknutí. Pokud Powerball „nepukne“, nebojte se přidat další půlotočku.

Materiál, ze kterého je váš Powerball vyroben, je extrémně odolný a flexibilní, takže se nebojte, že mu ublížíte (pokud se sami nerozhodnete, že ho zničíteJ), a pokud by vám náhodou praskl, nezoufejte – rozbitý díl vám samozřejmě můžeme vyměnit).

Takže, jakmile se ozve ono lupnutí, vyndejte Powerball a velmi jednoduše rukama oddělíte obě půlky obalu od sebe. Pokud by to náhodou nešlo, tak znovu Powerball upevněte do svěráku, ale tentokrát ho pootočte tak, aby se čelistí dotýkal v místech, kde naopak úchyty nejsou (stále platí to, aby předěl mezi horní a spodní částí byl přesně uprostřed čelistí) a jen lehce pootočte, dokud neuvidíte, že se obě poloviny opravdu oddělili… a je to!

Nyní můžete Powerball vyčistit či co je potřeba, a potom jednoduše složte všechny součástky dovnitř (pozor na správné uložení bílého vodícího kroužku!) a obě půlky dlaněmi scvakněte dohromady, a je hotovo!

Komu by se to i přesto zdálo složité, připravili jsme pro vás obrázkový návod

VYHLEDÁVÁNÍ
Hledat
KOŠÍK
 Obsah vašeho košíku: 
 Zboží   Ks   Celkem 
 Košík je prázdný 
 Celkem    
 Celkem s DPH    
 Otevřít košík 
Sdílejte
Autorizace

Notia, spol. s r. o. je autorizovaná společností RPM Sports Limited k exkluzivní distribuci Powerballů v České republice.

více o autorizaci...

Notia, spol. s r. o. is the authorized exclusive Powerball distributor of RPM Sports Limited for the Czech Republic territory.

more about authorization...
Zvýhodněné sady
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“