1. Úvod
  2. Tipy a návody
  3. Časté dotazy
FAQ: často kladené dotazy

Co znamená AUTOSTART?

Všechny modely Powerball z naší řady Metal Series jsou klasifikovány jako "Powerballs s automatickým startem". Tyto Powerball jsou vybaveny automatickým startovacím mechanismem a ke spuštění nepotřebují šňůru ani provázek. Stačí třikrát nebo čtyřikrát natočit rotor a uvolnit jej, abyste vždy rychle a snadno nastartovali. 

Jak často se Powerball používá?

Jak často budete Powerball používat, závisí zcela na vaší fyzické kondici. Pro účely posilování doporučujeme používat Powerball alespoň 3 minuty denně.

Návod na roztočení Powerballu pomocí šňůrky

  1. Vložte tvrdý plastový konec startovací šňůry do určeného otvoru v drážce rotoru. Pokud jej nevidíte, otáčejte rotorem kolem jeho osy, dokud otvor neuvidíte.
  2. Startovací lanko pevně omotejte kolem rotoru. Proveďte startovací lano drážkou na rotoru špičkou prstu. Na konci si ponechte asi 5 cm dlouhý kousek šňůry, abyste ji pevně uchopili.
  3. Ujistěte se, že se prsty již nedotýkají rotoru, a poté vytáhněte startovací šňůru z Powerballu dostatečnou rychlostí, aby se rotor roztočil. Snažte se startovací šňůru vytáhnout z Powerballu co nejrovněji. Nemusíte tahat vší silou, protože byste mohli poškodit Powerball nebo startovací šňůru. Je lepší několikrát cvičit tahání, rychleji a rychleji, dokud nenajdete správnou rychlost.
  4. Krouživými pohyby zápěstím/rukou zvyšte rychlost Powerballu. Automaticky tak zjistíte, kde se nachází "hnací bod" Powerballu. Při otáčení se snažte udržet ruce v klidu ve vzduchu a otáčejte pouze zápěstím. Představte si stejný pohyb, jako když se snažíte otáčet kostkou ledu v prázdné sklenici.

Co mohu posilovat s Powerballem?

Powerball posiluje celý kinetický řetězec paže - od konečků prstů až po rameno. Pokud máte zájem o pořádné posílení, pak jsou pro vás naše powerbaly Hybrid a Metal Series tou správnou volbou. Posilujte zápěstí pro účinnou prevenci zranění, rozvíjejte neuvěřitelnou sílu úchopu a budujte svalovou hmotu v pažích a ramenou - je to tak snadné, jako vzít do ruky Powerball. Prohlédněte si naše videa: Jak posilovat s Powerballem.