1. Úvod
  2. Posilování a rehabilitace
  3. Rehabilitace a prevence
Rehabilitace a prevence

Kdy používat Powerball pro rehabilitaci

Powerball procvičuje svaly ruky a zápěstí velmi specifickým způsobem. Kromě efektu posílení je důležitým efektem samotné protažení svalových partií, které jsou často zanedbávané. 

S ohledem na další důsledky, které takové zanedbávání má, je používání Powerballu důležité zejména v oborech, kde dochází k jednostrannému zatěžování rukou. Dobrým příkladem jsou všichni, kteří pracují s klávesnicí a myší, pro něž by se pravidelné točení Powerballem mělo stát rutinou.

Trpíte-li některou z těchto obtíží:

  • syndrom karpálního tunelu
  • onemocnění z opakovaného přepětí (RSI)
  • tenisový loket
  • zranění zápěstí

pomůže vám Powerball.

Powerball přináší fantastické výsledky při potížích způsobených jednostranným zatížením některých svalů ruky. Obzvláště se to týká pracujících s počítačem, hudebníků a sportovců. Při potížích cvičte s Powerballem 5-7 minut každodenně a brzy zjistíte, že obtíže ustupují.

Důležité je, že Powerball působí bez rázů a navíc v širokém spektru odporu, což umožňuje plynulé zatížení svalů podle aktuální kondice.

Víte, co je syndrom karpálního tunelu?

Karpální tunel

Prostor v oblasti zápěstí (z dlaňové strany) mezi zápěstními kůstkami a vazivem. Procházejí jím do ruky šlachy a nervy. Pokud je stlačen, jde o syndrom karpálního tunelu. Onemocnění se projevuje bolestí, necitlivostí, brněním v oblasti ruky. Ruka ztrácí schopnost jemné motoriky, v krajním případě může zcela ochrnout. Léčba velmi často končí chirurgickou operací (přetětím tuhého vazu a uvolněním nervu), část postižených se musí vyrovnávat s trvalými následky.

Víte, co je RSI syndrom?

RSI Syndrom

Název pochází z anglického Repetitive Strain Injury (RSI), což lze přeložit jako opakované zranění z napětí. Opakované drobné pohyby při práci na počítači jsou totiž umožněny stahováním a uvolňováním svalů, které jsou na kosti upoutány pomocí šlach. Šlachy a jejich obaly se mohou při této časté zátěži zanítit - nejčastěji k tomu dochází na rukou, v zápěstích, ale častá jsou také postižení loktů nebo ramen. Onemocnění se projevuje v různých částech těla, především bolestmi v prstech, rukou, zápěstí, pažích, ramenech a krční páteři. Ty jsou provázeny otoky, zvýšenou citlivostí na dotek nebo naopak znecitlivěním, mravenčením, uzlinami tvořícími se na úponech šlach, svalovou slabostí, křečí, omezením pohybu kloubů. Pomáhá odpočinek, rehabilitace, masáže, cvičení nebo používání speciálních pomůcek. Léky na bolest - pokud si je člověk ordinuje sám - nejsou řešením. Jen skryjí příznak, ale neřeší příčinu a následky jsou pak horší.