1. Úvod
  2. Posilování a rehabilitace
  3. Jak posilovat s Powerballem
Powerball: fitness a posilování

Jak s Powerballem posilovat a cvičit: návody

Předloktí s Powerballem

Při posilování předloktí musíme mít ruku mírně od těle, lehce pokrčenou v lokti, jak vidíte na videu. Pro posílení vnějších svalů na předloktí točíme s powerballem v protisměru hodinových ručiček.

V případě, že chceme posílit svaly na vnitřní straně předloktí, budeme mít polohu ruky stejnou, jako u prvního videa, ale powerballem budeme točit ve směru hodinových ručiček.

Biceps a Powerball

Budeme-li posilovat biceps, musíme mít ruku v lokti pokrčenou přibližně do pravého úhlu. Powerballem točíme doleva, tedy v protisměru hodinových ručiček. Pro posílení tricepsu opět stačí zvolit opačnou rotaci, tedy pravou.

Přejdeme-li k posilování svalu prsního, držíme ruku podél těla mírně pokrčenou a rozjedeme levou rotaci powerballu.

Prsní sval 

Deltový sval

Pro zesílení ramene, nebo-li deltového svalu, musíme držet ruku podél těla, téměř nataženou s pravou rotací vašeho powerballu.

Jak cvičit dlaň a prsty s Powerballem?

Na dalším videu vidíme, jak správně posílit dlaň a prsty. tento cvik se provádí v nižších otáčkách než ty předchozí. Powerball nedržíme pevně v dlani, ale jen konečky prstů. Powerball držíme tak, aby nám neupadl na zem a zvolíme levou rotaci. Při tomto cviku je lepší mít na powerballu poutko na zápěstí, pro případ vyklouznutí z ruky.

Posilování zápěstí

Powerball je nejefektivnější pro posilování zápěstí. Téměř v každé poloze ruky, se zápěstí posiluje. Největší význam posilování má, když máte ruku kousek od těla a je mírně pokrčená v lokti. Levá rotace vám zajistí správnost posilování.